שמי ליאור משיח, שף קונדיטורית ואופה.

כילדה קטנה, הייתי נכנסת למטבח כשאמי הייתה מבשלת ואופה ומחפשת איך להשתתף בחגיגה. הייתי מערבבת בלילה לעוגה, עם כף עץ. הייתי בשלבים מתקדמים יותר, מחזיקה את המיקסר הקטן שהיה לנו בזמנו וצופה בסקרנות אין קץ, איך שמנת נוזלית וסמיכה, הופכת כמו קסם לקצפת.

תמיד היה ברור שאעסוק בתחום יצירתי. העיקר להפעיל את הידיים. 

בגיל 24, התחלתי לעבוד במסעדת השף ״רפאל״, בתל אביב. בעבודה הראשונה שלי בתחום המסעדנות, גיליתי על בשרי שזה מקצוע קשה וסיזיפי. גיליתי גם שאני מאוהבת בו. לאחר שנה וחצי, בגיל 25, עברתי לניו יורק, התחלתי ללמוד קונדיטוריה ב-International Culinary Center במנהטן. סיימתי את לימודי בהצטיינות, והמשכתי ללימודי אפיית לחמים. גם אותם סיימתי בהצטיינות.

במהלך השנים בהן חייתי בניו יורק, עשיתי סטאז׳ים אצל שפים שאני מעריכה מאוד עד היום. ביניהם, ב- Eataly, של שף מאריו בטאלי, The Mercer Kitchen של שף ז׳אן ז׳ורז׳ וונגרישטן, ובסטודיו לעוגות חתונה של רון בן ישראל (RBI Cakes).

לכשחזרתי מניו יורק, עבדתי כשף קונדיטורית של מסעדת ״פרונטו״, בתל אביב במשך שנתיים.

בקיץ 2015, הצטרפתי כסטאז׳רית למסעדה הדנית ״נומה״, שזכתה בתואר המסעדה מספר 1 בעולם. על כך התחלתי לכתוב בלוג, בו אני כותבת עד היום, ומפרסמת חוויות, תמונות ומתכונים.

​אני כותבת על אוכל, מצלמת אוכל, מכינה אוכל, אוהבת אוכל.

 

 

 

חשוב מאוד: כל התמונות והמתכונים באתר צולמו ונכתבו על ידי אלא אם מצוין אחרת. אין לעשות שימוש בתוכן ללא אישור מפורש בכתב. תודה.

הירשמו לניוזלטר שלי והישארו מעודכנים!
  • instagram
  • facebook
  • mail
  • call